Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

ogłoszenie

24 października
2016

Ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk informuje, że w godzinach od 9.00 do 15.00 na Targowisku w Dominowie przy Urzędzie Gminy będą wydawane dary z Banku Żywności w następujący sposób: w dniu 27.10.2016 (czwartek) dla miejscowości: Żabia Wola, Ćmiłów, Mętów, Głuszczyzna, … Kontynuuj


ldg

24 października
2016

LGD Lublin – Nabór wniosków

Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina wokół Lublina” informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” 1. Zakres tematyczny oraz … Kontynuuj


 

100lat-szkoly-w-wilczopolu-1.jpg

24 października
2016

Głusk: Setne urodziny szkoły w Wilczopolu-Kolonii (foto)

Szkoła w Wilczopolu-Kolonii w gminie Głusk ma 100 lat. Z tej okazji dyrekcja placówki zaprosiła swoich absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz przedstawicieli władz i zaprzyjaźnionych instytucji, by wspólnie świętować jubileusz. Uroczystość, która odbyła się w sobotę 22 października, rozpoczęła … Kontynuuj


zs-wilczopole-kolonia-budynek-1.jpg

20 października
2016

Głusk: Szkolne święto na stulecie w Wilczopolu-Kolonii

Niewiele jest placówek, które mogą się poszczycić 100-letnią historią. W sobotę 22 października taki jubileusz będzie obchodzić szkoła w Wilczopolu-Kolonii w gminie Głusk, która rozpoczęła działalność jako szkoła początkowa, a obecnie działa jako zespół szkół. Obchody rozpoczną się o 10.00 … Kontynuuj