Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI Z GMINY


ogłoszenie

26 lutego
2015

Ogłoszenie

Wójt Gminu ogłasza Kolejny  nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Dominów stanowiących działki : Nr 158/22, 158/24, 158/25, 158/26, ogłoszenie Wykaz nieruchomości


AKTUALNOŚCI Z REGIONU

garncarskie-8.jpg

1 marca
2015

Głusk: Lokalne inicjatywy w domu kultury+

Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk chce robić to czego oczekują mieszkańcy. Cel ten można osiągnąć tylko przy zaangażowaniu samych zainteresowanych, którzy mogą włączyć się w realizację programu „Domy Kultury+ Inicjatywy Lokalne”. Dzięki wsparciu z Narodowego Centrum Kultury autorzy pomysłu … Kontynuuj


cae42070ef7ace9cab9efafee54f0377.jpg

27 lutego
2015

Głusk: Po przetargu na kanalizację

Za pięć miesięcy sieć kanalizacyjna w gminie Głusk będzie o dwa kilometry dłuższa niż obecnie. Władze gminy właśnie wybrały firmę, która ma wykonać kanalizację w Abramowicach Prywatnych i Żabiej Woli. Prace wykonają dwie spośród siedmiu firm, które stanęły do przetargu. … Kontynuuj