Władze Gminy Głusk zwracają się z prośbą do nowych mieszkańców Gminy. Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej gminie i mieszkasz – zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu cześć twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 370 zł trafia do gminy. Im więcej mieszkańców ma gmina, tym więcej podatków wpływa do budżetu gminnego. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji.
Jeśli więc chcesz za swoje pieniądze jeździć po lepszych drogach na terenie naszej gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach i wyposażeniu szkół przyjdź do Ewidencji Ludności w Urzędzie Gminy i złóż wniosek o zameldowanie. Wówczas twoje pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również tobie i twoim bliskim. Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku!
Jeśli jednak nie chcesz bądź nie możesz obecnie się zameldować, wypełnij i złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację NIP-3, w której jako miejsce zamieszkania wskażesz Gminę Głusk. Wówczas również część twojego podatku zostanie przekazana do budżetu Gminy.

AKTUALNOŚCI

ogłoszenie

25 listopada
2015

Ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk informuje, że kolejny raz będą wydawane jabłka (dla rodzin które jeszcze ich nie otrzymały) w następujących dniach: W dniu 28.11.2015 (sobota) w godzinach od 12.00 do 14.00 • Strażnica OSP Majdan Mętowski – mieszkańcy Majdanu … Kontynuuj 

centrum-w-dominowie-finisz-1.jpg

24 listopada
2015

Głusk: Radni o przyszłorocznych podatkach

Mieszkańcy gminy Głusk będą w przyszłym roku płacić takie same podatki jak obecnie, ale nieco więcej zapłacą za ścieki. Decyzje o wysokości stawek zapadły podczas sesji we wtorek 24 listopada. Wójt Jacek Anasiewicz przypomina, że 2016 będzie kolejnym rokiem, gdy … Kontynuuj


wieczornica-w-prawiednikach-d.jpg

18 listopada
2015

Głusk: Patriotyczna wieczornica w PSP w Prawiednikach

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach pokazali co znaczy być patriotą. We wtorek 17 listopada zaprezentowali program słowno-muzyczny pod hasłem „Póki Polska żyje w nas…”. Wieczornicę, nawiązująca do niedawnej rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowała klasa III, wspierana przez … Kontynuuj